Мовою освітнього процесу є українська мова.

У Дережицькій гімназії у 2023-2024 н.р. навчається 99 учнів.



Дережицька гімназія Дрогобицької міської ради здійснює свою діяльність

на підставі ст.53 Конституції України, законів України «Про освіту», «Про

загальну середню освіту», Статуту школи, забезпечує одержання учнями базової

середньої освіти на рівні Державних стандартів.

За Статутом навчальний заклад є гімназією, мова навчання – українська.

Робочий навчальний план Дережицької гімназії на 2023-2024 н.р.

складений:

- для першого та другого класів – за Типовими навчальними

планами початкової школи, затвердженими наказом МОН

України від 12.08.2022 № 743-22

 

- для третього і четвертого класів – за Типовими навчальними

планами початкової школи, затвердженими наказом МОН

України від 12.08.2022 № 743-22

 

- для 5-6 класу – освітня програма погоджено педагогічною радою

протокол № 7 від 31.05.2022 р.

 

- для 7-9 класів – за Типовими навчальними планами

загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затверджених

наказом МОН України від 20.04.2018 р. № 405, додаток №10



Download
Самооцінювання діяльності 2022-2023 н.р.
Adobe Acrobat Document 1.7 MB

Download
Самооцінювання діяльності 2021-2022 н.р.
Adobe Acrobat Document 771.8 KB

Download
звіт директора.pdf
Adobe Acrobat Document 315.9 KB

Download
програма 1-2 кл..pdf
Adobe Acrobat Document 2.3 MB
Download
програма 3-4 кл..pdf
Adobe Acrobat Document 2.0 MB

Download
Освітня програма 5-6 кл. НУШ.pdf
Adobe Acrobat Document 466.3 KB
Download
програма 5-9 кл..pdf
Adobe Acrobat Document 6.6 MB

Download
Додаток до програми 5-9 кл..pdf
Adobe Acrobat Document 446.2 KB

Правила прийому у 1 клас

Зарахування дитини до 1 класу проводиться за умови надання таких документів:

- заява одного з батьків або осіб, які їх замінюють, про зарахування дитини (з пред’явленням документу, що засвідчує особу);

- копія свідоцтва про народження дитини або документа, що засвідчує особу здобувача освіти (підчас подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

- оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;

- оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновку психолого-медико-педагогічногї консультації (у разі наявності).

Нагадуємо,, що першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу загальної середньої освіти підтверджене, тому для реалізації такого права потрібно обов'язково надати документи, що підтверджують місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування відповідного закладу.

 


Download
рекомендації щодо зарахування до 1 класу
Adobe Acrobat Document 257.4 KB

Download
НАКАЗ ПРО ЗАРАХУВАННЯ УЧНІВ ДО 1 КЛАСУ
Наказ про зарахування учнів 2022-2023.pd
Adobe Acrobat Document 148.6 KB

Download
Наказ дошкільна група 2022-2023.pdf
Adobe Acrobat Document 220.8 KB

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

Майно освітнього закладу складають основні фонди та оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.

Матеріально-технічна база ЗЗСО включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, вартість яких відображено у балансі освітнього закладу.

Будівлі ЗЗСО перебувають у комунальній власності Дережицької сільської ради і передані ЗЗСО на праві оперативного управління.       

Без згоди Дережицької сільської ради і відділу освіти райдержадміністрації адміністрація  освітнього закладу не має права здавати в оренду приміщення закладу.

ЗЗСО відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

Майно ЗЗСО може належати їй на праві власності, повного господарського  відання або оперативного управління, відповідно до чинного законодавства, власного Статуту та укладених угод.

Для забезпечення освітнього процесу із дотриманням діючих нормативів база ЗЗСО складається з навчальних кабінетів, майстерні, бібліотеки, їдальні, інших приміщень, виділеної земельної ділянки.

Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна ЗЗСО проводиться лише за рішенням Засновника та у випадках, передбачених чинним законодавством.

Дережицький ЗЗСО І-ІІ ступенів Дрогобицької міської ради  Львівської області розміщений в будівлі 1907 року побудови, яка постійно добудовувалась загальною площею 846,7 м2, приміщення закладу типове, проектна потужність установи – 200 учнів.

Заклад розташований за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, с. Дережичі, вул. Миру, 21. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення Дрогобицької міської ради.

Територія закладу становить 1800 м2, огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, огороджена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

Для реалізації освітнього процесу в школі наявні 9 класних кімнат, спортивна зала, майстерня з трудового навчання, спортивний майданчик, спортивні споруди, дошкільна група.

З 9 навчальних приміщень 4 використовуються для навчання учнів початкової школи, 5  для навчання учнів 5-9 класів. У закладі наявні:

-  кабінет української мови та літератури;

-  кабінет іноземної мови;

-  кабінет історії та правознавства

-  кабінет фізики;

-  кабінет хімії;

-  кабінет інформатики.

Навчальний заклад має кабінет для педагогічних працівників (учительську),  медичний пункт, кабінет директора.

Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах; шафами у кожному навчальному кабінеті; класними дошками для кожної класної кімнати.

У закладі працює кабінет інформатики. У даному кабінеті встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (7+1) з ліцензованим програмним забезпеченням, комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

Кабінет інформатики відповідає вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики– затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

У школі працюють 2 точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «RadioNetwork» зі швидкістю 100 Мбіт/с.

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, відділом освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, іншими загальноосвітніми закладами.

Основними напрямками діяльності Дережицького ЗЗСО І-ІІ ступенів в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація освітнього процесу в школі; моніторинг якості освіти; розширення локальної мережі школи, участь в інтернет-проєктах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за №601 від 20.07.2004 р. Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за №1/12-1459 та затвердженні Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001р. за №63, в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має кімнати видачі та зберігання літератури.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2021 року нараховує 18645 примірників. З них навчальних підручників 11821.

Забезпечення учнів підручниками складає 90%.

Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.

У закладі є  внутрішній туалет. Якість ремонту вбиральні – достатня.

В школі проведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, адміністративних кабінетів, вручну підібрано кольорову гаму. В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення школи.

 

 


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки:

  • Здобувач освіти приходить до школи за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
  • Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманюючі засоби й отрути.
  • Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
  • Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.
  • У разі пропуску занять учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.
  • Здобувач освіти школи повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  • Поза межами закладу освіти учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
  • Здобувач освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
  • До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
  • Здобувач освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти.
  • Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
  • Не дозволяється користуватися  мобільним телефоном  та іншими гаджетами на уроках.
  • Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
  • На першу вимогу вчителя слід пред’являти щоденник.
  • Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.
  • Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках:

  • Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  • Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.
  • Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
  • Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
  • Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти на перервах:

  • Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:
    • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
    • вийти з класу, якщо попросить учитель;
    • підкорятися вимогам чергового учня чи учителя.
  • Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.
  • Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).
  • Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.
  • Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
  • У школі категорично забороняється тютюнопаління.
  • Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
  • На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти:

  • До школи здобувачі освіти повинні приходити в одязі, що відповідає офісному стилю.
  • Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
  • Рекомендується не використовувати косметику і не носити прикраси на заняття.
  • Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
  • Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
  • На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму.
  • На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

Правила поведінки здобувачів освіти під час екскурсії:

  • Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину.
  • Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.
  • У разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.
  • Дотримуватися правил пристойної поведінки та виконувати розпорядження керівника групи.
  • Дотримуватися правил протипожежної безпеки.
  • Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.
  • Паління, вживання алкогольних напоїв та купання в річці суворо заборонені.

Обов’язки чергового в класі:

  • Чергові призначаються відповідно до графіка чергування в класі.
  • Чергові допомагають вчителю підготувати клас до наступного уроку, роблять посильне прибирання класної кімнати.
  • Під час перерви черговий учень (учні) допомагає вчителеві розвісити навчальний матеріал для наступного уроку, роздає зошити за проханням учителя.
  • Наприкінці робочого дня чергові учні готують клас для наступного робочого дня.